Pozadí hlavičky - vlna Pozadí hlavičky - vlna Brilantní web

Pravidelná aktualizace a údržba

O webové stránky z naší dílny se vždy staráme. Běží na našem privátním serveru, který je konfigurován tak, aby byly stránky co nejrychlejší (v načítání uživateli) tak i bezpečné. Díky tomu můžeme provádět pravidelné aktualizace a další úkony.

Co vše je součástí údržby

  • Pravidelná aktualizace jádra systému.
  • Pravidelná aktualizace používaných doplňků.
  • Pravidelná údržba serveru.
  • Aktualizace bezpečnostních záplat.
  • Pravidelný monitoring běhu webových stránek.

Pravidelná aktualizace jádra systému

Naši technici pravidelně kontrolují vydané verze systému. Pokud nějaká vyjde, provedeme testování kompatibility a provedeme kompletní upgrade. Díky tomu jsou webové stránky vždy aktuální, mají dostupné všechny funkce a nestane se, že systém bude postupem času zastaralý. Aktualizace mají pozitivní dopad také na rychlost načítání a na bezpečnost.

Pravidelná aktualizace používaných doplňků

Krom samotného jádra CMS (systém pro správu obsahu) je potřeba provádět aktualizaci a kontrolu používaných doplňků. Vše pečlivě sledujeme, mapujeme a pokud vyjde nová verze (ať už z pozice funkčnosti nebo bezpečnosti), ihned vše aktualizujeme, abychom všechny funkce udrželi aktuální a bezpečné.

Pravidelná údržba serveru

Kromě aplikace pro běh webových stránek je potřeba aktualizovat a kontrolovat i dostupné verze systému, který ovládá celý server, databáze a další technologie, bez kterých by webové stránky nefungovali. Vše pravidelně kontrolujeme a sledujeme činnost serveru, aby vše bez problému běželo.

Aktualizace bezpečnostních záplat

Velmi často vychází aktualizace bezpečnostního charakteru, které opravují chybu v systému nebo v aplikaci. Ti mají maximální prioritu a jsou ihned aktualizovány. Bezpečnost je pro nás na prvním místě.

Pravidelný monitoring běhu webových stránek

Pokud by se něco stalo, automatizovaný monitoring vyšle signál na naši centrálu s informací, že některý z našich projektů není funkční. Naše centrála se mu okamžitě věnuje a řeší, kde mohl vzniknout problém. Vyhneme se problémům, že by naše projekty byly odstraněny z vyhledávače z důvodu nefunkční url adresy. To může stát pak nemalé úsilí a prostředky.